ciekaweinfo
Ostatnie wpisy 01/01/16
Blizny potrafią szpecić ciało. Jednak nie musimy z nimi żyć są różne metody pomagające się ich pozbyć. A jedną z tych najskuteczniejszych jest zastosowanie lasera frakcyjnego. Jak taki zabieg działa i jakie daje efekty?
Jak działa laser?
Laser frakcyjny emituje wiązkę światła, która działa na obszar otaczający bliznę. W ten sposób w skórze pojawiają się mikrootwory, które mają pobudzić skórę do regeneracji. Są one tak niewielkie, że na jednym centymetrze skóry znajduje się ich nawet kilka tysięcy. Te niewielkie otwory, będące tak naprawdę mikroskopijnymi uszkodzeniami, skóra odczytuje jako naruszony fragment tkanki i mobilizuje ciało do naprawy tych uszkodzeń. Dzięki temu skóra mobilizuje się do pracy i w miejscu blizny produkuje zdrową, gładką skórę. W efekcie końcowym blizny znikają.
A jak wygląda zabieg wykonywany laserem?
Jest to zabieg, który trwa naprawdę szybko. Laser frakcyjny wydziela impuls, który może zawierać 100-320 mikrowiązek światła. Po naświetleniu blizny skóra może stać się czerwona, ale po niedługim czasie zaczerwienieni zniknie. Działanie takiego lasera jest też naprawdę szybkie. Widoczne zmiany można zaobserwować już po 3 tygodniach. Oczywiście, jeżeli zależy nam na całkowitym usunięciu blizny, należy zabieg ten powtórzyć. Ilość powtórzeń będzie zależała od wielu czynników jakości skóry, koloru skóry, rodzaju blizny, a przede wszystkim od uzyskiwanych efektów. Czasem dla idealnego usunięcia blizny potrzeba około 5, a czasem około 10 zabiegów. Zawsze jednak między poszczególnymi zabiegami trzeba pozostawić co najmniej cztery tygodnie przerwy. Należy też stale konsultować się z lekarzem i ustalić czy nie ma przeciwwskazań do wykonania takiego zabiegu. Istotną kwestią są także akcesoria medyczne za pomocą, których jest wykonywany taki zabieg. Przed wybraniem konkretnej placówki warto zatem zapoznać się z jakością jej wyposażenia technicznego i na tej podstawie podjąć decyzję.
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnych akcesoriów medycznych.
Autor marek 10:12 12/01/16 | Komentarze (0)
Online: 0 Login i 12 Goście